Dvije zlatne medalje za članove Vrbovečke udruge vinogradara i vinara na 58. Izložbi vina kontinentalne Hrvatske

Članovi Vrbovečke udruge vinogradara i vinara ponovno su ostvarili odlične rezultate na 58. Izložbi vina kontinentalne Hrvatske, održanoj u Svetom Ivanu Zelini pod visokim pokroviteljstvom Vlade Republike Hrvatske.
Riječ je o jednoj od najuglednijih vinskih manifestacija u Hrvatskoj, s dugogodišnjom tradicijom okupljanja vinara, enologa i ljubitelja vina iz svih krajeva kontinentalne Hrvatske. Ocjenjivanje vina održano je 27. i 28. svibnja 2026. godine pred stručnom komisijom od petnaest članova, kojom je predsjedala dr. sc. Ivana Alpeza, dok je svečana dodjela diploma održana 19. lipnja u Svetom Ivanu Zelini.
Posebno nas veseli što su naši članovi osvojili čak dvije zlatne diplome, čime su još jednom potvrdili visoku kvalitetu vina koja nastaju u vrbovečkom vinogorju.
Zlatne diplome osvojili su:
Zoran Grbić – Graševina
Tomislav Vuljanković – Rajnski rizling
Uz dvije zlatne diplome, naši vinari osvojili su i pet srebrnih te dvije brončane diplome, što predstavlja još jednu potvrdu predanog rada, znanja i ljubavi prema vinogradarstvu i vinarstvu.
Srebrne diplome:
Jasminko Dubravec – Mješavina bijelih sorata i Graševina
Antun Korenika – Graševina
Andrija Korenika – Graševina
Mladen Barbir – Škrlet
Tomislav Vuljanković – Mješavina bijelih sorata
Brončane diplome:
Mladen Barbir – Mješavina bijelih sorata i Rajnski rizling
Tomislav Vuljanković – Graševina
Čestitamo svim nagrađenim članovima na izvrsnim rezultatima i dostojnom predstavljanju naše udruge. Posebne čestitke upućujemo osvajačima zlatnih diploma, čiji je uspjeh ponos cijele Vrbovečke udruge vinogradara i vinara te dodatni poticaj za daljnji razvoj kvalitete vina našega kraja.
